logo

Aether

Event Details

  • From: 07/12/2016
  • To: 30/12/2016
  • Starting at: 17:00
  • Finishing at: 21:00

Address

  • Jūrmalas pilsētas muzejs
  • Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala

Baibas Briedes un Ilzes Laizānes gleznu izstāde

,,Aether’’

Baibas Briedes un Ilzes Laizānes izstādē,,Aether’’ iespējams aplūkot 2016. gadā tapušās gleznas. B.Briede piedāvā skatītāju vērtējumam abstraktā izteiksmē radītas kompozīcijas, savukārt I. Laizāne pievērsusies figurālai glezniecībai.

Aether (latīņu: aether — ‘ēteris’; grieķu: αἰθήρ, aithēr — ‘tīrs, svaigs gaiss/debesis’) – piektā stihija, pirmatnējais spēks, kas radījis visu, un tas, kādēļ viss turas līdzsvarā. Ēteris kā iedvesmas avots, kā visu Visuma elementu apvienojums.

Izstādes apmeklētāji tiek aicināti izbaudīt glezniecības izteiksmē atveidotos autoru dvēselespārdzīvojumus, kas norisinās trauslajā piesātināto emociju pasaulē.

Abas mākslinieces absolvējušas Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu, iegūstot humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā. Kopš 2003. gada veic aktīvu radošo darbību gan Latvijā, gan aiz tās robežām.

I.Laizāne skatītāju uzmanībai piedāvā darbus no cikla “Harmonija”. Jaunrades procesā tieši daba ir autores iedvesmas avots. Tās attēlojums gleznojumos ir sabalansēts un ritmisks. Harmoniskās proporcijas piešķir darbiem simbolisku nozīmi. Atveidotie tēli netiek demonstrēti kā reāli, bet gan kā mitoloģiskas, simboliskas būtnes, kam ir cieša saistība ar dabu, jo autore īpašu uzmanību pievērš zemapziņas un sapņu iztēles lomai. Māksliniece attēlo ne tikai ar redzi uztveramas lietas, bet rada nereālus tēlus, kas, pateicoties savai formai un apjoma smalkajām detaļām, mēģina sazināties ar skatītāju.

Abu autoru vēlme – ar savu darbu paust ideju par mākslas mūžīgo vērtību, tās nozīmi un aktualitāti kulturālā, izglītotā, mākslas būtību izprotošā un par tās nepieciešamību pārliecinātā, uz kompromisu izejošā un uz tālāku virzību gatavā sabiedrībā, kurā ir svarīga cilvēka jūtu pasaule, viņa domas un personīgais viedoklis, un kurā tiek novērtēts cilvēka darbs.

Mākslinieces B.Briede un I.Laizāne ir cerību pilnas, ka izstāde,,Aether’’ priecēs skatītājus skaistajā svētku laikā un ļaus tiem gūt vis apburošās mākslas radīto baudījumu!