logo

Medību sezona

Event Details

  • From: 09/11/2015
  • To: 11/12/2015
  • Starting at: 17:00
  • Finishing at: 21:00

Address

  • Rietumu Capital Centre
  • Vesetas ielā 7, Rīga

”Medību sezona”

Ilze Laizāne tikai pirms dažiem gadiem absolvēja Latvijas Mākslas akadēmiju, bet šobrīd jau ir piesaistījusi gan vietējo, gan ārvalstu mākslas cienītāju uzmanību. Pēdējos gados viņa ir piedalījusies daudzās izstādēs un mākslas skatēs visā pasaulē. Viņas personālizstāžu skaits jau sniedzas pāri desmit, un Rietumu galerijā šī ir jau otrā ekspozīcija.

Mākslinieces daiļradē jūtama klasiskās glezniecības un tradicionālo figuratīvo tēmu ietekme, kā arī simpātijas pret pagātnes mantojumu. Viņas etīdes ir piepildītas ar formu meklējumiem, par ko liecina neskaitāmo darbu dažādība, kam piemīt izsmalcināta krāsu sajūta. Ilzes Laizānes iztēles valodai raksturīgs vieglums, kaislīgums un spēcīgas emocijas.

Sekojot pašas mākslinieciskajai izjūtai, Ilze Laizāne cenšas nostiprināties savā individuālajā teritorijā, kuru viņa sev ir noteikusi mākslā, saglabājot klasikas tradīcijas: universālas vērtības, skaistuma ideālus un harmoniju.

Runājot par pašreizējo izstādi Rietumu galerijā, māksliniece atzīmē: „Rudens ir viens no intensīvākajiem medību periodiem. Bet pretstatā nežēlīgiem medniekiem sieviešu galvenā vērtība ir mīlestības jūtas pret visu dzīvo. Es uzskatu, ka dzīvnieku nogalināšana savas morālās baudas apmierināšanai izklaides nolūkos ir nepieņemama. Bet dzīvnieku fiksācija viņu dabīgajā vidē, tāpat kā viņu novērošana — lūk, tā ir patiesā bauda.”

Ilze Laizāne savā daiļradē seko reālisma tradīcijām, iedvesmu gūstot apkārtējā pasaulē un dabā. Darbi ir veidoti neparastā tehnikā, savienojot grafiku un eļļas krāsas. Piesātinātie, cits citu pārklājošie krāsu slāņi rada telpas dziļuma ilūziju, kurā atklājas izsmalcinātā sievišķības enerģija. Visi audekli ir pārdomāti un detalizēti izstrādāti, tajos jūtama autores enerģētika — harmonija, emocionalitāte, jutekliskums.

Ilzes Laizānes darbu izstāde Rietumu galerijā būs skatāma līdz 11. decembrim. Ekspozīcija ir atvērta darba dienās no plkst. 9.00 līdz 18.00; ieeja bez maksas.